דף הביתאודותתלמידי י"בבוגרי המכינההחיילים שלנוגלרייההיה שותף DONATEתחומי הלמידה והעשייה במכינהלזכרםכתבו עלינוהצוותמכינה לבנות צור קשר

לזכרם

סמ"ר שי (אנדשאו) אבבה ז"ל בוגר מחזור ב' של המכינה נולד בו' בטבת תשמ"ב (1/1/1982) באתיופיה

שי נהרג בתאונת אימונים בעת פעילות מבצעית כששרת בחטיבת גבעתי ביחידת פלח"ן "דולב" ברמת הגולן ב-י' בשבט תשס"ד, (2/2/2004)

קצת על שי - בהיותו בן 9 עלתה המשפחה מאדיס אבבה לארץ והתגוררה בראש הנקרא ובהמשך עברה לקריית מוצקין . שי למד בתיכון בפנימיית מירון וכשסיים לימודיו הגיע למכינה והתגייס  ב- 30/7/2002, "שי היה אהוד מאוד על חבריו ותמיד היה עם חיוך על הפנים", כך סיפר סרן טל חפת מפקדו של שי מפלוגת ההנדסה בגבעתי. במסגרת הצבאית בעת אימונים ברמת הגולן נהרג שי בתאונה כאשר נגמש מסוג פומה מחץ את ג'יפ ההאמר הצבאי שבו ישבו הוא וחבריו הלוחמים. שי היה אהוב מאוד על חבריו ומשפחתו ובדכו המיוחדת הקרין אור ושמחה בכל מקום אשר נוכח. "שי היה תמיד מוכל לכל היתקלות שרק תבוא, ותמיד היה מוכן לעזור לחבריו" סיפר חפת.

שי היה בן 22 במותו והותיר אחריו שני הורים, אח דניאל ושלוש אחיות הדס, שרה, ולינוי שנולדה כשבועיים לאחר נפילתו שאת שמה הוא בחר לפני מותו. ו- 6 אחים מנישואיו השניים של אביו.  יהי זכרו ברוך.

 

 

סמ"ר מליק (משה) אמבאו ז"ל בוגר מחזור ד' של המכינה, נולד בכפר אטיה שבאתיופיה ב-א' שבט התשמ"ד (5/1/1984).

נהרג במחלמת לבנון נשנייה בתאריך י"ג באב התשס"ו (7/8/2006) 

קצת על מליק - שמו מעיד עליו "מלקו" - מלאך. מליק עלה עם משפחתו לארץ במבצע שלמה מאדיס אבבה במאי 1991. גרו בנהריה ומשם עברו ללוד. בתיכון למד מליק בכפר בתיה ובסיום לימודיו הגיע למכינה. מליק התגייס ב- 29/7/2004 ושירת כלוחם חי"ר בגדוד 890 - "בזק", בחטיבת הצנחנים. לאחר כמה חודשי שרות עשה קורס מ"כ ועבר בהצלחה ופיקד על כיתה מעורבת של חיילים חילוניים ובני ישיבות, והצליח לגשר בין שונים ולקרב לבבות. מליק הינו מופת ודוגמא בהתנהגותו המוסרית ובמידת האכפתיות שלו. היה מפקד מצטיין בחטיבת הצנחנים ונהרג בגבורה תוך כדי קרב. הותיר אחריו הורים דמקו וטרפה, שלושה אחים אבי, גבי ויהודה, אחות ישראלה, ואין ספור חברים וקרובים כואבים ואבלים. חבריו מכל שכבות החיים מתארים אותו כנער שמח, אופטימי ומיוחד. שתמיד היה שם בשבילם. ובכל מקום שהיה מגיע היה מלא חיוך וצחוק. אהב לעזור לחברים והיה נאמן להם, היה חכם, התעניין בכל דבר ואהב לקרוא ספרים. 

חייליו של מליק מדברים עליו בהערצה ומספרים כמה היה חשוב לו כמפקד כיתה לדאוג לכל חייל וחייל וכיצד דאג כל הזמן ליצור יחסים טובים ואיכותיים בין החיילים הדתיים ולאלו שאינם דתיים.