דף הביתאודותתלמידי י"בבוגרי המכינההחיילים שלנוגלרייההיה שותף DONATEתחומי הלמידה והעשייה במכינהלזכרםכתבו עלינוהצוותמכינה לבנות צור קשר

שבוע ירושלים הראשון

שבוע ירושלים הראשון

מאת : גהן נורית | 18.07.17


לאחר למידה עיונית בכיתה על מורשתו של עם ישראל מימי אברהם אבינו ועד חורבן בית המקדש השני, יצאנו לשטח על מנת לחבר בין הלמידה לאתרים בין האבנים והשרידים ללבבות, ובין ירושלים של מטה לירושלים של מעלה.

את השבוע פתחנו בהליכה על חומות העיר העתיקה משער יפו ועד לשער האשפות, ירדנו בשירה וריקודים אל רחבת שריד בית המקדש - לכותל המערבי, לתפילת ערבית (כמובן שתחבנו פתק בינות לאבני נכותל). ביום המחרת פתחנו את היום במוזיאון בית ראשון, הכרנו את הדגם של ירושלים, ראינו את החומה הרחבה מימי חזקיהו והמשכנו לעיר דוד וניקבת השילוח.

בהמשך השבוע סיננו עפר שנלקח משפכי העפר שמוצא מהחפירות בהר הבית וכמו כל שנה אנו מוצאים במהלך העבודה, פריטים מרתקים מהתקופות השונות מירושלים. את השבוע סיימנו בעלייה להר הבית, ביקור שמותיר חותם עמוק וחוויתי בלבם של החניכים ומעורר אותם לחשיבה יהודית היסטורית מרתקת.

בשבוע הזה חניכי המכינה מדריכים בעצמם את חבריהם לקבוצה, זאת לאחר שהכינו מבעוד מועד את החומר המקצועי במכינה - דבר שמוסיף טעם אישי וחוויתי לשבוע זה.

בסוף השבוע אנשי הצוות עורכים סיכום ל'שבוע ירושלים' התגובות נלהבות, החניכים הרגישו שכעת הם מחוברים יותר לירושלים ומבינים את חשיבותה לעם היהודי מתוך היכרות בלתי אמצעית עם סיפוריה ואתריה.