דף הביתאודותתלמידי י"בבוגרי המכינההחיילים שלנוגלרייההיה שותף DONATEתחומי הלמידה והעשייה במכינהלזכרםכתבו עלינוהצוותמכינה לבנות צור קשר

שבוע אילת

שבוע אילת

מאת : יניב קדושים | 18.07.17


כמו בכל שבוע שטח במכינה, לשבוע עצמו קודם שיעור הכנה על האזור, מאפייניו הייחודיים, היסטוריה, אדם ונוף.

אחד הדברים המרתקים באזור הרי אילת זה הנושא הגיאולוגי והרכבי המסלע הייחודיים שמאפיינים אותו, שכן זהו האזור היחיד בארץ שניתן לראות בו את כל סוג המסלע הקיימים בטבע מסלעי היסוד והגרניט, דרך סלעי המשקע השונים ועד לסלעים המותמרים.

את השבוע אנחנו מתחילים בנחל גוונים ומסיימים אותו בהר צפחות ובירידה לבית ספר שדה בחוף האלמוגים. השבוע הוא 'שבוע נודד' משמע- ישנים בנקודת הסיום של אותו היום וממנה ממשיכים למחרת וכך עד לסיום השבוע.

לחניכים 'שבוע אילת' הוא אחד השבועות המרתקים במהלך שנת המכינה, מלבד המאמץ הפיזי הכרוך בשבוע זה, כמו הטיפוס להר שלמה ודומיו, החניכים הולכים בשטח. והפעם הם מחוברים למה שקורה או דומם מסביבם, הם יודעים לזהות את סוגי הסלעים השונים ע"פ הצבע, הצורה והקושי. הם תרים בנחלים כמו חוקרים מתחילים שמבינים את היווצרות האזור. ובנוסף, הם מבינים את המכנה המשותף שבין שמות ההרים באילת ואת הקשר למלכי יהודה. ויותר מכל הם חווים את חווית המדבר במלוא עוצמתה. השקט, הבראשתיות והשירים בלילה מסביב למדורה, הם שעושים את השבוע הזה לאחד המרתקים.