דף הביתאודותתלמידי י"בבוגרי המכינההחיילים שלנוגלרייההיה שותף DONATEתחומי הלמידה והעשייה במכינהלזכרםכתבו עלינוהצוותמכינה לבנות צור קשר

שבוע ירושלים השני

שבוע ירושלים השני

מאת : יניב קדושים | 18.07.17


את השבוע אנחנו מתחילים דווקא בתל אביב בביקור במוזיאון הפלמ"ח ובבית העצמאות בו הכריז ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון על הקמת המדינה.

ביום השני אנחנו עולים ב'הר' ומתחילים עם סיפורה של מחלקת הל"ה וסיפורו הטראגי של גוש עציון ונפילתו, את היום אנחנו מסיימים בגבעת התחמושת ובבית הקרבות של חטיבת הראל בקריית ענבים.

בהמשך השבוע אנחנו עסוקים בהבנת הפסיפס האנושי ונתרבותי של ירושלים, מהיכרות עם שלוש הדתות בירושלים וכלה במגזרים השונים בעיר, מסיירים במאה שערים ופוגשים את מי שהיה אחד ממנהגי הפנתרים השחורים עם סיפורה של שכונת מוסררה.

עם פתיחת חגיגות יום ירושלים מציינת מדינת ישראל בהר הרצל את יום הזיכרון ליהודים שניספו בדרכם מאתיופיה במדבריות סודן לארץ ישראל. לאחר הטקס אנו מסיירים בהר הרצל, לומדים גם דרך אנשי הצוות ועם החניכים עצמם על דמויות ההוד הקבורות בו ועל האנדרטאות הייחודיות שקיימות בו. 

רגע השיא של השבוע נחוג עם פתיחת החגיגות לציון שחרור ירושלים ומעמד ריקוד הדגלים, רגעים של שמחה עצומה עם כל בית ישראל ממרכז העיר ועד לרחבת הכותל המערבי.

את השבוע אנחנו חותמים בשבת בירושלים, בתפילה חגיגית בכותל שמסמן יותר מכל את החיבור הנצחי השזור מעברה המפואר ורווי התלאות של ירושלים ועד לימינו ימי שיבת ציון המתחדשים.